wolontariat-184123.jpg

Koło Wolontariatu angażuje się w różnego rodzaju akcje charytatywne. W tym roku jest to:

  • świąteczna zbiórka artykułów spożywczych dla potrzebujących z naszej okolicy,
  • zbiórka na schronisko dla zwierząt,
  • wspólne pieczenie pierniczków we współpracy z Centrum Wolontariatu Miejskiego dla dzieci z ukraińskich domów dziecka przebywających w ośrodku dla dzieci w Garczynie oraz podopiecznych z Dziennych Domów Seniora,
  • wspólne kolędowanie z niepełnosprawnymi dziećmi w Domu im. Janusza Korczaka W Gdańsku. Zawieźliśmy im własnoręcznie wykonane kartki świąteczne oraz artykuły potrzebne do rehabilitacji.

Wszystkich entuzjastów dawania dobra zapraszamy do wzięcia udziału w naszych akcjach.

Opiekunem Koła Wolontariatu jest ks. Wiktor Szponar.


Zapraszam wszystkich uczniów do wzięcia udziału w kilku akcjach charytatywnych przygotowanych przez Koło Wolontariatu naszej szkoły:

1) Od 8 do 18 grudnia przeprowadzamy zbiórkę charytatywną dla potrzebujących z okolic naszej szkoły. Zbieramy przede wszystkim artykuły spożywcze o długim terminie ważności, ale także chemię (proszki do prania, mydła itp). Poza tym zbieramy także pampersy oraz piłeczki sensoryczne dla Domu Korczaka. Piłeczki można kupić bez problemu w Pepco albo Hebe. Nie zbieramy jednak żadnych misiów (prośba terapeutów).

2) 14 grudnia (najbliższy czwartek) z Kołem Wolontariatu idziemy do centrum wolontariatu miejskiego piec pierniczki. Liczba miejsc jest już przekroczona, stąd propozycja dla chętnych uczniów, żeby przynieść do szkoły gotowe pierniczki do czwartku (zapakowane), a my je przekażemy centrum wolontariatu miejskiego. Gdyby ktoś je przyniósł po czasie, to zaniesiemy je do Domu Korczaka. Beneficjentem zbiórki pierniczków są dzieci z ukraińskich domów dziecka przebywających w ośrodku dla dzieci w Garczynie. Kolejna porcja zostanie dostarczona seniorom z Dziennych Domów Seniora na terenie Gdańska.

3) 21 grudnia (czwartek) idziemy do Domu Korczaka śpiewać kolędy, zanieść prezenty oraz przygotowane przez naszych uczniów kartki świąteczne ("rolki", o których pisał Kamil Szczurkiewicz) Jeśli ktoś zna ucznia, który chciałby dołączyć do śpiewania, to będę wdzięczny. Liczba miejsc jest ograniczona.