Godziny pracy biblioteki:

poniedziałek - piątek

biblioteka-183405.jpg

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam – wchodzę.

Nasza biblioteka szkolna mieści się na parterze. Każdy, kto wchodzi do szkoły przechodzi koło niej.

Obok lektur mamy tu książki ze wszystkich dziedzin nauki, poezję, beletrystykę, dramaty i nowości wydawnicze. W bibliotece można również korzystać z takich kompendiów, jak słowniki, leksykony i encyklopedie z różnych dziedzin. Dostępne są również informatory maturalne z poszczególnych przedmiotów oraz informatory dla kandydatów na studia.

Indyjski poeta, prozaik i filozof, Rabindranath Tagore pisał, że ,,biblioteka jest wielka przez swą gościnność, a nie przez swe rozmiary”. Nasza biblioteka to takie miejsce, w którym nie tylko wypożycza się i zwraca kolejne książki, ale także toczy ciekawe, inspirujące dyskusje. To forum wymiany myśli i poglądów dostępne dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Posiadamy wdrożony biblioteczny program komputerowy MOL NET+, który nie tylko organizuje prace bibliotekarskie, ale daje lepszy dostęp do zbiorów poprzez katalogi elektroniczne.

biblioteka-183420.jpg    biblioteka-183421.jpg

biblioteka-183422.jpg    biblioteka-183423.jpg