Pomoc psychologiczno – pedagogiczna (p. Alina Zabawska):

• Ustalenie form pomocy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
  • Włączenie procedur pomocy psychologiczno – pedagogicznej
  • Opracowanie dostosowania z poszczególnych przedmiotów dla uczniów z dysleksją i obcokrajowców.
  • Zajęcia integracyjne.
  • Przygotowanie dostosowań dla uczniów na egzamin gimnazjalny.
  • Zajęcia z terapii pedagogicznej w klasach gimnazjum.
  • Indywidualna opieka psychologiczna dla uczniów mających trudności w adaptacji do środowiska szkolnego, w radzeniu sobie z problemami emocjonalnymi, szkolnymi i rodzinnymi.
  • Indywidualne rozmowy z uczniami.
  • Rozmowy z udziałem rodziców lub kuratorów.
  • Współpraca  z MOPR (niebieska karta) oraz z placówkami opiekuńczymi naszych uczniów.
  • Wspieranie uczniów z problemami, dostosowywanie zajęć do ich potrzeb i możliwości.

Doradztwo zawodowe:

• Rozpoznanie potrzeb uczniów w zakresie doradztwa zawodowego – ankiety, sondaż.
  • Zajęcia z doradztwa zawodowego
  • Indywidualne konsultacje z doradztwa zawodowego dla uczniów realizowane przez Gdańskie Centrum Edukacji i Pracy

Psycholog szkolny informuje, że jest dostępny dla uczniów i ich rodziców w stałych godzinach pracy.
Możecie się ze mną skontaktować przez e-dziennik, Messengera i Skype ( jestem tam pod swoim imieniem i nazwiskiem).
Dla przypomnienia przesyłam godziny konsultacji, w jakich jestem do Państwa dyspozycji:
psycholog
pon. 9.00 - 14.00