OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE XXI LO i SMS NR 2 w roku szkolnym 2011/2012  

Piłka siatkowa SMS NR 2
Uczniowie klas II i III SMS nr 2 w Gdańsku reprezentowali barwy klubu sportowego Trefl Gdańsk S.A., uczestnicząc w  rozgrywkach  Młodej Ligi , ligi Juniorów  oraz III ligi seniorów na szczeblu wojewódzkim. W  rozgrywkach  Młodej Ligi młodzi siatkarze Trefla z dorobkiem 21 pkt.  zajęli IX  miejsce. W III lidze   zajęli I miejsce, i wywalczyli awans do drugiej ligi wygrywając turniej półfinałowy oraz finałowy rozgrywane w Gdańsku. W rozgrywkach juniorów Trefl Gdańsk zakwalifikował się do finału o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego i zajął pierwsze miejsce wygrywając  wszystkie spotkania. Awansując do szczebla centralnego, zespół dotarł do ścisłego finału Mistrzostw Polski Juniorów i uplasował się na ósmym miejscu.Do wyróżniających się zawodników należą: Michał Zaborowski, Przemysław Stępień, Kacper Gajowczyk oraz Bartosz Pietruczuk. 
Uczennica III klasy Julita Kurdziuk występowała w rozgrywkach II ligi reprezentując barwy klubu sportowego AWFiS Gedania Gdańsk , który zajął IV miejsce w grupie I.  Julita Kurdziuk  z zespołem Gedanii Gdańsk zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorek i została najlepiej punktującą zawodniczką mistrzostw. 
Uczniowie klasy I występują w rozgrywkach o Mistrzostwo Województwa Pomorskiego w  lidze Kadetów, a najzdolniejsi w rozgrywkach juniorów. Rozgrywki w  kategorii Kadetów, zawodnicy Trefla Gdańsk zakończyli na pierwszym miejscu  i zakwalifikowali się do ćwierćfinałów  Mistrzostw Polski Kadetów, w których zajęli również pierwsze miejsce. Zespół odpadł w turnieju półfinałowym. 
Do wyróżniających się zawodników należą: Piotr Wilkowski, Bartosz Zochniak, Karol Behrendt, Maciej Weigt. 
Uczniowie SMS nr 2 reprezentując OSS w Gdańsku wygrali rozgrywki wojewódzkie Licealiady 2012 zdobywając złoty medal. 
Trenerami i nauczycielami SMS nr 2 w Gdańsku są : Mariusz Łobacz , Ariel Fijoł i Adam Miotk               
Piłka siatkowa dziewcząt OSS
Uczennice klas siatkarskich reprezentowały OSS w rozgrywkach piłki siatkowej organizowanych przez GOKF w ramach Gdańskiej Licealiady wygrywając wszystkie mecze i zdobywając Mistrzostwo Gdańska Liceów. Kolejnym etapem w ramach rozgrywek międzyszkolnych był finał wojewódzki w Rumi, gdzie wywalczono również najwyższe miejsce i prawo gry w Ogólnopolskim Turnieju Liceów. W zawodach tych, które odbyły się w Wieliczce nasze uczennice zajęły 9 miejsce (na MP OSS reprezentowały uczennice klas drugich).
Oprócz rozgrywek międzyszkolnych dziewczęta reprezentowały kluby sportowe w rozgrywkach zarówno na szczeblu wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Uczennice Sterczewska Magdalena, Makowska Anna, Lubera Anna, Julita Kurdziuk, Alicja Wójcik wywalczyły złote medale i tytuł MISTRZA POLSKI  w kategorii juniorek a Julita Kurdziuk została najlepiej punktującą zawodniczką mistrzostw. Te same zawodniczki występując w rozgrywkach II ligi zajęły IV miejsce. W ramach rozgrywek III ligi zawodniczki reprezentujące GKS Wieżyca 2011 Stężyca zajęły III miejsce. 

Autorami tych wszystkich sukcesów są trenerzy: Jagła Witold, Kramek Paweł, Wróbel Grzegorz oraz wszyscy nauczyciele współpracujący z klasami siatkarskimi. 
Piłka siatkowa chłopców - GKS Stoczniowiec
Klasa 1
Udział w lidze PWZPS w kategorii kadet 6 miejsce
Udział w Lidze PWZPS w kategorii junior  - wycofani po rozgrywkach grupowych i dołączeni do I zespołu 
Udział pary Filipa Dareckiego w mistrzostwach województwa Pomorskiego w piłkę siatkową plażową kategoria kadet - 16 miejsce
Zawodnicy Filip Darecki , Wiktor Pawlak zostali dołączeni z juniorów II drużyna do I drużyny na Finał Wojewódzki w piłkę siatkową juniorów i 1/8 , 1/4 Mistrzostw Polski Juniorów 
Klasa II
Udział w lidze wojewódzkiej PWZPS w kategorii junior II zespół Stoczniowca - wycofani po rozgrywkach grupowych i dołączeni do I zespołu zawodnicy Krzyśko Krzysztof, Pawlik Damiam, Iwaniuk Kacper, Gałda Maciej
Zawodnicy Krzyśko Krzysztof, Pawlik Damiam, Iwaniuk Kacper, Gałda Maciej uczestniczyli Mistrzostwach województwa Pomorskiego w piłce siatkowej plażowej
Para Gałda, Iwaniuk zajęła 4 miejsce i uzyskała awans do 1/2 Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej Juniorów.
Klasa III
Udział w lidze PWZPS w kategorii Junior 2 miejsce w województwie i awans do 1/8 Mistrzostw Polski.
1/8 MP - 2 miejsce awans do 1/4 MP
1/4 MP - 4 miejsce
Maciej Rzepczyński , Bartoszc Kulawy, Paweł Papke - brali udział również w rozgrywkach III ligi i awansowali do 1/2 Finału o wejście do II ligi , gdzie zajęli 2 miejsce i awansowali do Finałów  - 4 miejsce 
Trenerami klas są :
3 klasa - Jacek Łapiński
1 ,2 klasa + drużyna seniorska - Bartłomiej Szczypczyk

 
Piłka nożna – Lechia Gdańsk
Uczniowie SLO brali udział w rozgrywkach:
- na szczeblu krajowym tj. Młoda Ekstraklasa zajmując 16 miejsce w rywalizacji ze starszymi zawodnikami.
- na szczeblu regionalnym w III lidze ( województwa pomorskie i zachodnio pomorskie ) – 9 miejsce
- na  szczeblu wojewódzkim w juniorach starszych – II miejsce, w Juniorach Młodszych – I miejsce.
Kilku uczniów uzyskało powołania do Reprezentacji Polski swoich roczników  tj. Jaroszek Piotr, Powszuk Bernard, Kacprzycki Łukasz, Frankowski Przemysław, Dawidowicz Paweł. Damian Kugiel był uczestnikiem Mistrzostw Europy U17, na których zajął wraz z reprezentacją Polski 3 miejsce. 
Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach MESA ( Młoda Ekstraklasa):
 Dawidowicz Paweł, Czerwiński Przemysław, Kugiel Damian, Gorczyca Rafał,  Skibowski Maciej, Sidor Kewin, 
Zawodnicy uczestniczący w rozgrywkach III Ligi - Frankowski Przemysław 
Zwycięscy Pomorskiej ligii juniorów młodszych: Bejrowki Patryk, Czarnota Dawid, Czerwiński Przemysław, Dawidowicz Paweł, Drozdowski Tomasz, Kugiel  Damian, Frankowski Przemysław, Smuczyński Bartłomiej, Warsiński Kacper, Malanowski  Dominik, Słowik Seweryn, Skobowski Maciej, Bembenek Hubert, Hildebrandt, Gorczyca Rafał, Sidor Kewin.
Aktualnie zespół zwyciężył w ćwierćfinale Klubowych Mistrzostw Polski w  dwumeczu z Wisłą Puławy ( Mistrz ligii Lubelskiej) 7-0 i 4-3 i jest w trakcie rozgrywania Półfinału Mistrzostw Polski w dwumeczu z  Mistrzem Ligii Kujawsko Pomorskiej - Zawiszą Bydgoszcz. Pierwszy mecz  Lechia zwyciężyła w Bydgoszczy 3-0 (1-0). 
Mistrzostwo Polski Juniorów Młodszych – lipiec 2012 – opiekun Wilk Krzysztof 


Hokej na lodzie
Drużyna juniora młodszego Energa Stoczniowiec Gdańsk rozegrała 24 meczów mistrzowskich w sezonie zasadniczym w eliminacjach  ogólnopolskiej ligi hokeja na lodzie. Po sezonie zasadniczym zajęła szóste miejsce zdobywając 32 pkt.
W lutym 2012 drużyna rozegrała baraże w Sanoku do OOM (kluby z miejsc 4-7 sezonu zasadniczego), zajmując drugie miejsce (do OOM kwalifikowały się kluby z trzech pierwszych miejsc). W OOM w Katowicach  wystąpiło 6 drużyn podzielonych na 2 grypy.
Faza grupowa:
Energa Stoczniowiec – MKS Sokoły Toruń 1:4 
Energa Stoczniowiec – MMKS Podhale 2:9
Mecz o V miejsce:
UKS MOSM Bytom  - Energa Stoczniowiec 5:0 
Juniorzy młodsi  Energa Stoczniowiec Gdańsk wystąpili w składzie: Jakub Puchalski, Oskar Durczyński, Konrad Kmieć (uczniowie kl. I) oraz Bartosz Duda, Paweł Trawczyński, Maciej Gawlik, Oskar Cymbała, Jędrzej Byliński (uczniowie kl. II). Trener drużyny był Krzysztof Lehmann.  Ponadto uczniowie naszej szkoły reprezentowali  kraj na zawodach międzynarodowych do lat 18: Paweł Trawczyński, Bartosz Duda.Paweł Trawczyński brał udział MŚ do lat 18 w Budapeszcie.
Drużyna juniora Energa Stoczniowiec w sezonie zasadniczym po 28 meczach uzyskała czwarte  miejsce w tabeli zdobywając 53 pkt.    
W  Mistrzostwach Polski Juniorów w Toruniu  grało 6 drużyn podzielonych na 2 grupy. Nasza drużyna ostatecznie zdobyła czwarte miejsce. 
Faza grupowa:
Energa Stoczniowiec – MMKS Podhale 2:1
 Energa Stoczniowiec – MOSM Tychy 1:5
MKS Sokoły – Energa Stoczniowiec 3:1
Mecz o III miejsce:
UKH Unia Oświęcim – Energa Stoczniowiec 4:2 
Drużyna wystąpiła w składzie: Jakub Kubicki, Bartosz Duda (uczniowie kl. II), Maksym Damps, Paweł Mainka, Bartosz Jędrzejewski (uczniowie kl. III) oraz absolwenci naszej szkoły: Dawid Maciejewski, Oskar Lehmann, Bartosz Aleniewski, Jakub Serwiński, Arnold Szymczewski, Damian Idzikowski oraz Michał Ruszkowski. Trenerem drużyny był Henryk Zabrock 
Zapasy
Uczniowie SLO w sezonie 2011/12 reprezentują w zapasach barwy klubu sportowego Granica Gdańsk.
Osiągnięte wyniki sportowe:
Puchar Polski Kadetów w Radomiu w dniach 14-15.10.2011r -  II miejsce Klinder Michał
Puchar Polski Juniorów w Wałbrzychu w dniach 18-19.11.2011r - V miejsce Deyna Patryk,
V miejsce Ostrowski Mariusz 
Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów w Warszawie w dniach  4-5.11.2011r  - II miejsce zajęło Województwo Pomorskie. W reprezentacji startowało trzech uczniów naszej szkoły z  klasy I SLO D : Mariusz Ostrowski, Michał Klinder i Daniel Krefta.