Zima zawitała do Biblioteki Szkolnej.

zima-zawitala-do-biblioteki-szkolnej-187478.jpg

Pora roku kojarzona z dreszczem zimna i smutku zarazem, została zilustrowana chociażby w Królowej śniegu Andersena czy Chłopach Reymonta. W literaturze zima jawi się jako niezwykle trudny okres, będący wyzwaniem dla kondycji i zaradności człowieka. Monochromatyczny krajobraz uwydatnia ślady ludzkiej działalności i postępu w okiełznaniu niesprzyjających warunków środowiska. Opisy zimy mogą być ponadto obrazami swoistego piękna przyrody, pokrytego lśniącym lodem i śnieżnobiałym puchem. Bywa wykorzystywana jako metafora śmierci, ponieważ jest to czas obumarcia natury.

zima-zawitala-do-biblioteki-szkolnej-187434.jpg

Do czytania zachęca wystawa książek z motywem zimy w tle.
Biblioteka Szkolna poleca szczególnie:

zima-zawitala-do-biblioteki-szkolnej-187435.jpg

"Pierwszy śnieg" to kolejny mocny i błyskotliwy thriller Jo Nesbo z komisarzem Harrym Hole w roli głównej, potwierdzający niezwykłe umiejętności pisarskie tego autora współczesnych kryminałów.
Jest dopiero listopad, a w Oslo spadł już pierwszy śnieg. Brite Becker po powrocie do domu chwali męża i syna za ulepienie bałwana w ogrodzie. Okazuje się jednak, że nie jest on ich dziełem. Bałwan stoi skierowany w stronę domu i patrzy wprost na jego mieszkańców. W tym samym czasie komisarz Harry Hole otrzymuje anonimowy list od niejakiego Bałwana. Zaczyna dostrzegać wspólne cechy starych, niewyjaśnionych spraw.. W pobliżu miejsca zbrodni pojawia się... bałwan.

zima-zawitala-do-biblioteki-szkolnej-187436.jpg

Zapraszamy także do wzięcia udziału w naszych zabawach rysunkowych,
tematem przewodnim są aktywności zimowe.

zima-zawitala-do-biblioteki-szkolnej-187437.jpg

zima-zawitala-do-biblioteki-szkolnej-187438.jpg