Grudzień w Bibliotece Szkolnej upłynął pod hasłem:

„Krok po kroku, krok po kroczku, najpiękniejsze w całym roczku - idą święta!”

biblioteka-183640.jpg

„Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy,
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
(…) Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia,
Drzewa ptakom, ptaki drzewom,
Tchnienie wiatru płatkom śniegu.”

Krzysztof Dzikowski, „Jest taki dzień”

biblioteka-183639.jpg

Jest mnóstwo rzeczy, które przyniosły mi wiele dobrego, choć nie przyniosły mi żadnego zysku. Taką rzeczą są właśnie święta Bożego Narodzenia. Oczywiście, jest to czas hołdu i czci dla samego wydarzenia, ale dla mnie te święta to także miły czas dobroci, wybaczania i miłosierdzia.”

Charles Dickens – „Opowieść wigilijna

Jest w moim Kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny,
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid

grudzien-w-bibliotece-185823.jpg

Biblioteka szkolna poleca świąteczne podróże po literaturze, książki o magii Świąt Bożego Narodzenia, pełne świątecznego klimatu, wzruszające historie na zimowe wieczory pełne radości i szczęścia. Biblioteka zadbała o świąteczny nastrój. Oczekiwanie na ten magiczny czas umilały zimowe i świąteczne ozdoby, przygotowane z papieru choinki, gwiazdki i kolorowe łańcuchy, wykonane przez czytelników, które przyozdobiły biblioteczne półki. Każdy czytelnik biblioteki mógł włączyć się w ten świąteczny nastrój biorąc udział w powstawaniu Świątecznej Kartki z Życzeniami w rozmiarze XXL. Pasjonaci rysowania tworzyli świąteczne rysunki.

grudzien-w-bibliotece-185828.jpg

grudzien-w-bibliotece-185824.jpg