Szanowni Państwo,

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku w dniach 1-4 czerwca 2019r. Szczególnej uwadze polecamy wydarzenia w hali Edukacja. Liczymy na Państwa obecność i aktywny udział w debatach, panelach i warsztatach, przygotowanych specjalnie dla Państwa. 

 

Bardzo zależy nam również na licznym udziale w tych wydarzeniach dzieci i młodzieży. Będzie to okazja do bezpośredniego spotkania z bohaterami i bohaterkami wydarzeń sprzed 30 lat może się już nie powtórzyć.

Wśród propozycji programowych jest możliwość uczestniczenia wraz z uczniami w:

  1. spotkaniu młodzieży z Panią Prezydent Aleksandrą Dulkiewicz w sobotę 1 czerwca br. o godzinie 11.00.
  2. debacie o demokracji i samorządności w szkołach: „30 lat wolności w polskiej szkole” z udziałem przedstawicieli samorządów szkolnych i ich opiekunów, w sobotę 1 czerwca br. o godzinie 13.00.
  3. spotkaniu młodzieży gdańskich szkół z Panią Krystyną Starczewską i zespołem Konwersatorium Doświadczenie i Przyszłość 3.0. w poniedziałek 3 czerwca br. o godzinie 13.00 

Niezwykle ważnym i symbolicznym momentem będzie wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego oraz podpisanie Deklaracji Wolności i Solidarności - 4 czerwca, 12:00, przy budynku Europejskiego Centrum Solidarności. Bądźmy wtedy razem, zapraszamy całe klasy czy  szkoły.

W załączeniu szczegółowy program wydarzeń w Hali "Edukacja".