Na zaproszenie absolwentów Wydziału Biologii UG, Pań Moniki Morawskiej, Karoliny Topy oraz Pana Kamila Szczurkiewicza, aktualnie nauczycieli biologii, gościliśmy w dniu 19 października 2022 roku w XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku (strona na fb: Samorząd Uczniowski XXI LO).
✅ Uczniowie klas drugich, trzecich oraz czwartych uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią dr Annę Kot, zatytułowanych „Terapia genowa – podstawy medyczne i aspekt bioetyczny”.
✅ Uczestnicy zajęć mieli możliwość bliższego poznania zagadnień dotyczących leczenia chorób monogenowych, nabytych i nowotworowych z wykorzystaniem terapii genowej, jak również przedyskutowania etycznych kontrowersji związanych z tym sposobem leczenia.
👉 W warsztatach prowadzonych w szkolnej świetlicy wzięło udział łącznie około 100 uczniów.
Fot. Anna Król