W ramach programu edukacyjnego "Poznaj pracę biologia" w dniu 19 października 2023 roku zrealizowane zostały zajęcia w XXI Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Sportowymi w Gdańsku (XXI Sportowe Liceum Ogólnokształcące (Gdańsk)).
Uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wykładzie i warsztatach pt. "Astrobiologia - w poszukiwaniu życia, nie tylko na Ziemi", podczas których mieli okazję poznać historyczne i współczesne teorie biogenezy oraz przedyskutować etyczne i prawne aspekty związane z podbojem kosmosu przez człowieka.
Z kolei uczniowie klas drugich i trzecich wzięli udział w zajęciach pt. "Biologia naturalnego i wspomaganego rozrodu człowieka", które pozwoliły na pogłębianie wiedzy z zakresu fizjologii układu płciowego człowieka oraz technik wspomagających ludzki rozród. Zajęcia prowadziła dr Anna Kot.
Fot. A. Król