Podsumowanie akcji Żonkile w 21 LO.
W tym roku po raz pierwszy nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej upamiętniającej powstanie w getcie warszawskim organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. W ramach akcji Żonkile:
• Uczniowie składali papierowe żonkile oraz przygotowywali plakaty poświęcone rocznicy.
• Na języku polskim i historii odbyły się lekcje wykorzystujące film animowany „Zdążyć przed Panem Bogiem” , który powstał z inicjatywy Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Film oparty jest na słynnej książce Hanny Krall o tym samym tytule.
• Wybrane klasy obejrzały dokument „Kto napisze naszą historię”. Dokument opowiadał o Emanuelu Ringelblumie i założonej przez niego podziemnej organizacji Oneg Szabat.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do udziału w akcji. ☺️