Również my, jako społeczność szkolna, dołączamy do idei propagowania tego dnia, aby zwiększyć świadomość społeczeństwa i zachęcić do oddawania krwi. Bez HONOROWEGO KRWIODAWSTWA, bez armii ludzi dobrowolnie i bezpłatnie oddających krew nie można byłoby przeprowadzić zabiegów, operacji i leczyć i ratować ludzi.
Jak możesz wesprzeć akcję? To proste! 14 czerwca przyjdź do szkoły ubrany na czerwono (koszulka, spodnie, itp.) na znak solidarności z dawcami. Członkowie Samorządu przejdą o 12:10 po poszczególnych salach, aby dowiedzieć się, które klasy i jak licznie wsparły inicjatywę. Osoby pełnoletnie zachęcamy oczywiście do oddania krwi, np.: w stacji RCKiK. Jeśli pokażecie nam swoje zdjęcie (przesłane do p. Topy) z oddania krwi, dodatkowo nagrodzimy Was samorządowymi niespodziankami.