W naszej szkole odbył się „Dzień Zdrowia” organizowany przez Panią Karolinę Topa, Monikę Morawską i Pana Kamila Szczurkiewicza. 👩‍🏫👨‍🏫
Uczniowie na lekcjach biologii mogli dziś przypomnieć sobie informacje o profilaktyce i leczeniu chorób człowieka, zasadach udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz usłyszeć o mechanizmie powstawania i zapobiegania reakcji stresowej.
Niektórzy śmiałkowie podjęli się wyzwania z Grą Terenową i rozgryzieniem ukrytego w niej hasła. 🌡🩺💊🧬🩻
Całość akcji dopełnił swoim wykładem gość specjalny: Wojciech Glac - prof. UG, z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii. Zebrani mogli zapoznać się z neurobiologicznym 🧠 mechanizmem powstawania emocji, które to mają istotny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Serdecznie dziękujemy Panu profesorowi za niezwykle ciekawy i inspirujący wykład!
Mamy nadzieję, że dzisiejsze aktywności i zajęcia przybliżyły Wam, jak ważne jest dbanie o swój zdrowy styl życia i pomoc innym w sytuacjach zagrażających życiu. 😍🤗
Przypominamy o konkursie na najzdrowsze śniadanie w szkole. Na Wasze propozycje czekamy do 31 marca. ✅
Aktualne prace konkursowe można już zobaczyć na uruchomionym Padlecie: